Nasza baza

BAZA LOKALOWA
Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Renicach położony jest w niewielkiej wsi oddalonej 6 km od miasta Myśliborza.
Budynek otacza malowniczy park zabytkowy z dojściem do jeziora. Tereny zielone stanowią bazę rekreacyjną dla naszych wychowanków.
W Ośrodku funkcjonuje szkoła podstawowa specjalna i gimnazjum specjalne. W budynku znajdują się klasy szkolne, w pełni wyposażone w pomoce dydaktyczne pracownie, gabinety: psychologa, pedagoga i pielęgniarki, pokój odwiedzin, stołówka, pralnia oraz pomieszczenia gospodarcze.
Na II piętrze znajduje się internat z trzyosobowymi i czteroosobowymi pokojami, przy każdej grupie jest świetlica wyposażona w telewizor, gry planszowe, piłkarzyki i komputery.
Dodatkowo poza internatem znajdują się magazynki odzieżowe oraz pokoje do cichej nauki.
W trosce o bezpieczeństwo wychowanków zainstalowany został system monitoringu oraz domofon.

ZAPLECZE GASTRONOMICZNE
W budynku jest duża, przestrzenna stołówka. Posiłki (śniadanie, II śniadanie, obiad, kolacja) dostarcza nam firma zewnętrzna w formie cateringu. Ponadto ośrodek dysponuje pracownią do zajęć kulinarnych, gdzie wychowankowie rozwijają umiejętności kulinarne.

ZAPLECZE SPORTOWE
Ośrodek posiada: dwa boiska do piłki nożnej, boisko do piłki siatkowej, salę gimnastyczną, siłownię, aulę wyposażoną w stoły tenisowe oraz magazyn rowerowy.
MOW korzysta z basenu oraz zestawu boisk ORLIK znajdujących się w Myśliborzu.

ZAPLECZE KULTURALNO-OŚWIATOWE
Do dyspozycji wychowanków jest biblioteka, w której można nie tylko wypożyczyć książki, ale także wziąć udział w ciekawych zajęcia bibliotecznych i różnych konkursach. W Placówce znajduje się duża aula przeznaczona do spotkań i uroczystości szkolnych, a także do różnego rodzaju zajęć, m. in. gry w tenisa stołowego. Ponadto każda grupa wychowawcza posiada świetlicę przeznaczoną do wspólnego spędzania czasu oraz prowadzenia zajęć resocjalizacyjnych. Do dyspozycji wychowanków znajduje się także sala terapeutyczna. Atutem placówki jest utworzona w 2016 roku nowa 16-stanowiskowa pracownia komputerowa z dostępem do internetu.