Od zwycięstwa po porażkę – nasz piłkarski rollercoaster

06.12.2018 – czyli X Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej o puchar Dyrektora Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Łobżenicy.
Siedmiu i tylko siedmiu wychowanków reprezentujących MOW Renice po raz kolejny brało udział w turnieju. Ograniczenia transportowe nie pozalają na reprezentowanie naszego Ośrodka przez większą ilość ,,piłkarzy”, będących w sekcji piłki nożnej. Jak zwykle celami turnieju była popularyzacja piłki nożnej i umożliwienie młodzieży udziału w atrakcyjnej formie czynnego wypoczynku, uczeniu młodzieży sportowej rywalizacji, kulturalnego kibicowania oraz zachowania fair-play i wyłonienie najlepszych drużyn. Po długiej i trudnej drodze dotarliśmy do gospodarzy turnieju czyli do MOW w Łobżenicy. Zmeczeni ale zmotywowani w pierwszym meczu przegraliśmy z MOW Strzelne (2:1). Następne mecze również nie ułożyły się tak jak byśmy tego chcieli. Po wyrównanej walce przegraliśmy z gospodarzami (2:1), wygraliśmy z MOW Kijaszkowo (2:1), a następnie przegraliśmy z MOW Trzciniec (5:1) i MOW Debrzno (3:4).
Zwyciężcą turnieju została drużyna MOW Debrzno. Jesteśmy wdzięczni organizatorowi za zaproszenie anszego Ośrodka na turniej oraz poczęstunek.

 Ze sportowymi pozdrowieniami
Zenon Wójciak

lobm1lobm2lobm3