SEZON PIŁKARSKI 2018/2019 ROZPOCZĘTY

Wspólne treningi i mecze w Lidze Junior II klasa rozpoczęły współpracę pomiędzy młodzieżą trenującą w MKS Osadnik oraz MOW Renice. Pod doświadczonym okiem trenera Pana Mieczysława, nasza młodzież przygotowuje swoje organizmy do wysiłku fizycznego.

Stosowanie racjonalnych metod treningu stanowi bardzo ważny czynnik podnoszenia poziomu trenujących. Wybór i zastosowanie właściwej metody zależy od poziomu sprawności ogólnej i specjalnej ćwiczących, od warunków jakimi dysponuje trener i od celu jaki sobie stawia.

Głównymi celami jakie sobie stawiam w sezonie 2018/2019 to wykorzystanie walorów piłki nożnej w oddziaływaniu wychowawczym, opiekuńczym i resocjalizacyjnym oraz przygotowanie moralno-wolicjonalne polegające na kształtowaniu pożądanych postaw społeczno-moralnych oraz cech charakteru i woli niezbędnych w walce sportowej.

Pierwsze mecze w których nasi wychowankowie brali udział to MKS Osadnik - Sokół Pyrzyce, zakończyły się naszą wygraną 3 : 1, a na wyjeździe MKS Osadnik – Sęp Brzesko wynikiem 4 : 3.

Niewielu z naszych wychowanków zdaje sobie sprawę z faktu, że aby być pełnowartościowym piłkarzem, nie wystarczy jedynie kopać piłkę, ale należy opanować podstawowe elementy techniki piłkarskiej na której dopiero będzie można budować praktyczną znajomość taktyki.

Sportowe pozdrowienia
Zenon Wójciak

sezonpilkarski1sezonpilkarski2sezonpilkarski3sezonpilkarski4