Wizyta w schroniksku

,, Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą - twoim Psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój - wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie" / M. Siegal /

W dzień imienin św. Franciszka z Asyżu- patrona ekologów, przyjaciela zwierząt tj. 04.października przypada Światowy Dzień Zwierząt. Dzień ten rozpoczyna również Światowy Tydzień Zwierząt, a cały miesiąc październik jest Miesiącem Dobroci dla Zwierząt.

Wciąż potrzebna jest edukacja, wciąż warto mówić do ludzi i informować o tym jak powinniśmy traktować zwierzęta, choć jest to w zasadzie wiedza podstawowa. Widok zwierząt w schronisku jest przerażający. Są smutne i robią wszystko, aby zostać zauważone. Szczekają, warczą, piszczą i łaszą się. Kupiliśmy przysmaki, gryzaki, karmę dla szczeniąt, dorosłych piesków i pojechaliśmy do przytuliska w Myśliborzu. Chociaż przez krótki czas mogliśmy być i cieszyć się razem z nimi. Ustaliliśmy, że będziemy odwiedzali przytulisko by wychodzić z pieskami na spacery.

Wiesława Kurnicka

schronisko2018 1schronisko2018 2schronisko2018 3