Poznajemy historie "Dywizjon 303"

24 września 2018 roku wychowankowie MOW w Renicach, w ramach edukacji patriotycznej, uczestniczyli w premierze filmowej utworu Arkadego Fiedlera pt.”Dywizjon 303”. Książka włączona jest do kanonu lektur dla uczniów III klas gimnazjum. Na kilka godzin, pomiędzy 10.00 a 15.00 ośrodek opustoszał.
Historia polskiego oddziału świetnych polskich pilotów walczących przeciwko Niemcom w bitwie o Anglię z pewnością w wielu oglądających wzbudziła podziw i uznanie. Podkreśliła też waleczność polskich żołnierzy uczestniczących w bojach II wojny światowej na różnych frontach świata.
Organizacją wyjazdu zajęła się p. Monika Pawlak, natomiast opiekę nad wychowankami sprawowali p. Władysława Oleszczuk, p. Tomasz Sobański oraz p. Krzysztof Srokowski. Film obejrzało 24 chłopców, obecnych wówczas w szkole. Film oglądali również uczniowie myśliborskiego gimnazjum. To kolejny już wyjazd, łączący i integrujący młodzież ze sobą. Po zakończonej projekcji wszyscy razem udali się do KFC, gdzie czekały już na wszystkich zamówione wcześniej przekąski.
Dziękujemy pełniącemu wówczas obowiązki dyrektora p. Tomaszowi Jankowskiemu za zgodę i przeznaczenie środków na ten wyjazd.

303 2