Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej ,,Futbol ma moc”

W dniu 15 i 16 czerwca 2018 r. Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy W Renicach wspólnie ze Stowarzyszeniem Iskra przy MOW w Renicach przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki, Powiatu Myśliborskiego, Gminy Myślibórz, Kuratorium Oświaty w Szczecinie, Wojewody Zachodniopomorskiego i PZPN był organizatorem dwudniowego turnieju piłkarskiego na stadionie miejskim OSiR w Myśliborzu. Turniej odbywał się na czterech przygotowanych przez młodzież MOW Renice boiskach, Pierwszego dnia tj. 15.06 rywalizowały ze sobą drużyny Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych, Domów Dziecka, Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych, Gimnazjów z Myśliborza, ZS 2 z Myśliborza oraz drużynie Przyjaciele Myśliborza – łącznie 14 drużyn. W dniu 16.06 w ramach profilaktyki wychowawczej turniej został zorganizowana dla dzieci – rocznik 2010 z Gorzowa, Myśliborza, Szczecina, Kostrzyna, Skwierzyny, Barlinka, Rzepina, Słubic – łącznie 16 drużyn. Jedną z dużych atrakcji wokół turnieju, dzięki przychylności Burmistrza Miasta i Gminy Myślibórz, było udostępnione dla uczestników turniejów przystani żeglarskiej i możliwości skorzystania z kajaków i rowerów wodnych oraz darmowego popływania w/w sprzętem z zabezpieczeniem ratowniczym po pięknym Jeziorze Myśliborskim, za co serdecznie dziękujemy panu Burmistrzowi i Dyrektorowi OSiR w Myśliborzu.
Drużyna MOW w Renicach w dniu 15.06.2018 r., rywalizowała wspólnie z drużynami z MOW z Debrzna, Trzcińca, Bielic, Gimnazjum Myślibórz połączone z ZS 2 Za Bramką, Gimnazjum im. H. Sienkiewicza, ZS 2 ul. Strzelecka Myślibórz, Przyjaciele Myśliborza (juniorzy MKS Osadnik), Młodzieżowe Ośrodki Socjoterapii reprezentowały: Stargard, Szczecin, Ryszewko, Centrum Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych ze Stargardu i Szczecina oraz SOS Wioska Dziecięca z Karlina.
Rozgrywki odbywały się na dwóch boiskach trawiastych i Orliku w trzech grupach podzielonych po: 4, 4 i 5 zespołów. W grupach mecze drużyny grały każda z każdą, a do dalszych rozgrywek awansowały dwa pierwsze zespoły z grupy. Dalsza rywalizacja odbywała się systemem pucharowym – zwycięzca przechodzi dalej. Nasza drużyna z grupy wyszła jako pierwsza, w meczu ćwierćfinałowym pokonaliśmy ZS 2 z Myśliborza 1 : 0, w półfinale uleliśmy późniejszemu zwycięzcy turnieju Sternikowi Szczecin 0:3 (drużyna ta jest Mistrzem Polski Domów Dziecka), w meczu o trzecie miejsce wygraliśmy z Wicemistrzem Polski MOW na Orliku z MOW z Trzcińca 4:2. Drugie miejsce zajęła połączona drużyna Gimnazjum i ZS z Myśliborza.
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w tak dużym turnieju oraz za zdrową sportową rywalizacje, fantastyczną atmosferę, kulturalne dopingowanie swoich drużyn, a opiekunom drużyn za wykorzystanie walorów piłki nożnej w oddziaływaniach wychowawczych, opiekuńczych i resocjalizacyjnych oraz za przygotowanie u swoich zawodników pożądanych postaw społeczno-moralnych oraz cech charakteru i woli niezbędnych w walce sportowej.

Ze sportowymi podziękowaniami
mgr inż. Zenon Wójciak

fmm1fmm2fmm3