Oddali hołd „Żołnierzom wyklętym”

W dniu 4 marca 2018r. członkowie klubu biegowego przy MOW w Renicach uczestniczyli w VI edycji Biegu „Tropem Wilczym”, który odbył się w Myśliborzu.
Wychowankowie reprezentujący ośrodek zdobyli pierwsze 3 miejsca w biegu na dystansie 1963m (liczba ta nawiązuje do daty śmierci ostatniego z Wyklętych Józefa Franczaka ps. Lalek).

I miejsce zajął Adrian Wrzosek,
II miejsce – Bartosz Bagiński,
III miejsce – Patryk Jakowczyk.

Honorowo towarzyszył im także wychowanek Mariusz Laska, który dobiegł do mety w pierwszej dziesiątce uczestników.
Wiele osób podkreślało, że główną motywacją do udziału w imprezie była jej idea i przesłanie. Część uczestników pobiegło - jak mówili - dla sportu i rekreacji. Nasi wychowankowie zgodnie twierdzą, że chcieli oddać hołd „Żołnierzom Wyklętym” i uczcić ich pamięć.
W całym kraju, a także za granicą odbyły się biegi honorujące i upamiętniające „Żołnierzy Wyklętych” – żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego, działającego w latach 1944 – 1963.
Zawody odbyły się w 333 polskich i 8 zagranicznych miastach, m.in. w Londynie, Nowym Jorku, Chicago i Wiedniu.
6. edycji wydarzenia "Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych" patronowali żołnierze zamordowani w więzieniu mokotowskim: Hieronim Dekutowski, Łukasz Ciepliński, Zbigniew Przybyszewski, Roman Groński, Szczepan Ścibior, Dionizy Sosnowski i Czesław Gałązka oraz Witold Pilecki, których podobizny widniały na koszulkach uczestników imprezy.
Lokalnym organizatorem biegu w Myśliborzu było Starostwo Powiatowe w Myśliborzu. Bieg został także objęty Honorowym Patronatem Posła RP Leszka Dobrzyńskiego.

wilczy1wilczy2wilczy3wilczy31wilczy4