Mistrzostwo Ośrodka w piłkę nożną

        W dniu 19.05.2018 r., zakończyły się grupowe rozgrywki w piłkę nożną o Mistrzostwo Ośrodka. Nie będzie przesady w stwierdzeniu. ze piłka nożna jest jedną z najpopularniejszych dyscyplin sportowych nie tylko w naszym kraju ale i na całym świecie. Popularność piłki nożnej wynika również z faktu, iż jest to typowo męska dyscyplina i twarda gra zespołowa, w której bierze udział równocześnie duża ilość zawodników, prezentujących swój temperament sportowy, a przede wszystkim zbiorową chęć sportowej rywalizacji, szlachetnej i zespołowej walki.
        Rozgrywki miały na celu przygotowanie sprawnościowe, polegające na kształtowaniu pożądanych postaw społeczno-moralnych oraz cech charakteru w walce sportowej oraz wykorzystanie walorów piłki nożnej w oddziaływaniach wychowawczych, opiekuńczych i resocjalizacyjnych.
        Pierwsze miejsce w roku szkolnym 2017/2018 oraz tytuł Mistrza Ośrodka wywalczyła grupa wychowawcza III, zdobywając 9 punktów oraz uzyskała bilans bramkowy 44:20. Drugie miejsce zajęła grupa II, a trzecie grupa V. Najlepszymi zawodnikami rozgrywek zostali: Szymon, Kamil, Kacper, Mateusz, Bartek oraz Jacek.

mgr inż. Zenon Wójciak

zw1zw15zw2