VI turniej piłki nożnej halowej w Świdwinie

Dnia 24.02.2018 r. drużyna piłki nożnej MOW Renice wzięła udział w VI Turnieju Piłki Nożnej Halowej im. Ks. Kazimierza Lewandowskiego w Świdwinie. W turnieju uczestniczyło 9 drużyn (dwie drużyny Zespołu Szkół Rolniczych w Świdwinie, dwie drużyny MOW Rzepczyno, MOW Renice, Polanów, Trzciniec, Podborsko, Łobżenica), podzielonych na dwie grupy.
Po wygranych meczach 7 : 0 z MOW Podborsko, 2 : 1 z MOW Łobżenica, 3 : 0 z MOW Rzepczyno i remisie 0 : 0 z Technikum I, zajęliśmy pierwsze miejsce w grupie.
W półfinale ulegliśmy zespołowi Technikum II, wynik końcowy 5 : 2, a w walce o III miejsce zostaliśmy pokonani przez zespół MOW Trzciniec 3 : 1.
W dwóch ostatnich meczach zabrakło naszym zawodnikom siły i koncentracji co spowodowało porażki ale pomimo przegranych dopisywał nam dobry humor. Cały turniej wygrał zespół Technikum II, który w finale pokonał zespół Technikum I w rzutach karnych. Królem strzelców w turnieju został nasz zawodnik Szymon, zdobywając 9 bramek.
Udział w turnieju daje możliwości wykorzystania piłki nożnej w oddziaływaniach resocjalizacyjnych, wychowawczych i opiekuńczych. Wprowadza element rywalizacji pomiędzy całymi grupami i pojedynczymi zawodnikami, daję możliwości przezwyciężania własnych słabości i podejmowania odważnych decyzji, uczy kulturalnego dopingu i wyrabia umiejętność rozładowania napięć emocjonalnych podczas gry.
Składamy organizatorom turnieju i dyrekcji MOW w Rzepczynie za zaproszenie naszej drużyny do uczestniczenia w turnieju serdeczne podziękowania.

Zenon Wójciak

swidwin01

swidwin02

swidwin03

swidwin04

swidwin05