Technologia informacyjna w nauczaniu

W 2019 roku po 3 latach brania udziału w projekcie realizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej "Aktywna Tablica" pozyskaliśmy dwa monitory 65" i 75" cali. Dzięki nim lekcje stały się zdecydowanie atrakcyjniejsze a nauczyciele nawiązali współpracę z pobliskimi szkołami, którą można obejrzeć pod poniższym linkiem.

https://padlet.com/ssarbinowo/oiyik8oioet9

tikw

Zajęcia kulinarne z pasją

Pasja do gotowania, pieczenia…. i twórczej kreatywności towarzyszy niektórym z naszych wychowanków. Zajęcia kulinarne przeprowadzane w naszej placówce dają możliwość nauki i dalszego rozwoju w codziennych czynnościach, które w przyszłości mogą okazać się pracą zawodową kucharza czy cukiernika. Najważniejsze, że wszyscy na tym korzystamy, bowiem przygotowywane smakołyki trafiają do degustacji i oceny dla wychowanków całego Ośrodka. Mniam:)

kz1kz2kz3kz4

Twoja perspektywa

W dniu 08.06.2020r. odbyło się spotkanie z biura projektu „Twoja perspektywa”. Spotkanie przeznaczone było dla wychowanków, którzy niedługo opuszczają placówkę. Specjaliści z doradztwa zawodowego przedstawili chłopcom szeroki wachlarz kursów doskonalących, które mogą odbyć w celu podniesienia swoich kwalifikacji.

per1per2

Dzień Dziecka w Renicach

Serdeczne podziękowania dla Pana Roberta za tak miły prezent dla naszych wychowanków.
Dziękujemy i Polecamy się na przyszłość.
Dzięki takim gestom dowiadujemy się ze są dobrzy i bezinteresowni ludzie.
A po południu strawa dla ciała wspólne grillowanie przy muzyce.  

dd1dd2dd4dd5dd6dd3

Sprzątanie jeziora.

Członkowie koła wędkarskiego w ramach swojej działalności uczestniczyli w sprzątaniu jeziora królewskiego. Po pracy przyszła kolej na pieczenie kiełbasek i wędkowanie. Chłopcy mieli okazję porozmawiać z wędkarzami, podejrzeć metody sposoby połowu ryb. Takie spotkania sprzyjają podtrzymaniu współpracy pomiędzy placówką a Myśliborskim Towarzyszem Wędkarskim.

ryby 3ryby 4ryby 5ryby 6ryby 7ryby 8

Apel na okoliczność 100-nych urodzin Jana Pawła II

      W piątek, 29 maja 2020 r., w MOW Renice odbył się apel na okoliczność 100-nych urodzin Jana Pawła II.
Pośród portretów tej niezwykłej postaci, słowach przybliżających jego biografię, wychowankowie poznali sylwetkę papieża Polaka. Obejrzeli liczne fragmenty papieskich spotkań z czasów jego pielgrzymek po świecie (w tym do Polski), wysłuchali wspomnień jego studentów, przyjaciół i współpracowników, a także wypowiedzi samego Karola Wojtyły.
      Spotkanie przygotowane przez p. Monikę Pawlak, prowadzone przez dwóch wychowanków: Kacpra Grzankę i Adama Bączkiewicza, przy pomocy naszego nieocenionego „technika” audio- p. Jana Sarby, przebiegło w bardzo miłej, serdecznej i pełnej skupienia atmosferze.
      Na koniec można było wysłuchać nagrania naszych polskich artystów przygotowanego specjalnie na 100-lecie urodzin Jana Pawła II. Po spotkaniu nasi wychowankowie bardzo pozytywnie ocenili przeżyte spotkanie.  

jp2jp2 2jp2 3jp2 4jp2 5

OŚRODEK ŚRODOWISKOWEJ OPIEKI PSYCHOLOGICZNEJ I PSYCHOTERAPEUTYCZNEJ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY W MOW RENICE

Dzięki staraniom Dyrekcji placówki oraz Dyrekcji Instytutu Zdrowia Psychicznego „PARA FAMILIA” z Gorzowa Wielkopolskiego jak również przychylności i wsparciu władz Powiatu myśliborskiego od 30 marca 2020 (data rozstrzygnięcia konkursu) Powiat myśliborski wzbogacił się o nową placówkę zdrowia psychicznego, która będzie wsparciem dla nieletnich z niedostosowaniem społecznym przebywających w MOW Renice oraz dzieci i młodzieży z placówek oświatowych Powiatu myśliborskiego.
Wsparcie będzie prowadzone przez specjalistów w osobach terapeutów i lekarza psychiatry, które wniesie wiele nowej jakości i co ważniejsze skuteczności w pracy z nieletnimi wychowankami niedostosowanymi społecznie i inną młodzieżom Powiatu myśliborskiego borykającą się z problemami zdrowia psychicznego.

NOWE KIERUNKI KSZTAŁCENIA

Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Renicach od nowego roku szkolnego 2020/2021 wprowadza nowe kierunki kształcenia zawodowego:

- ślusarz

- murarz-tynkarz

- kucharz

- ogrodnik

- monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie

„NOGAMI I MĘSTWEM PIECHURA POLSKIEGO MUSIMY WYGRAĆ TĘ BITWĘ!"

Nikt nie rodzi się patriotą toteż naszym zadaniem jest min. kształtowanie postaw patriotycznych od najmłodszych lat. Służy to identyfikacji narodowej i kulturowej oraz budowaniu więzi z krajem ojczystym. Przygotowuje naszych wychowanków do życia w społeczeństwie, przygotowuje ich do pełnienia ról prospołecznych. Stopniowo poprzez różnorodną działalność dydaktyczno-wychowawczą, buduje się postawy patriotyczne i obywatelskie.

W marcu br. nasi wychowankowie mogli sprawdzić swoją wiedzę o wielkim czynie Polaków z roku 1920. Okazało się, że choć już wiedzą niemało o Marszałku Piłsudskim, to warto było poszerzyć swoją wiedzę o tzw. Cudzie nad Wisłą, w tym bowiem roku obchodzimy 100-lecie tego wydarzenia. Kluczową rolę wojnie polsko- bolszewickiej odegrał manewr Wojska Polskiego oskrzydlający Armię Czerwoną przeprowadzony przez Naczelnego Wodza Józefa Piłsudskiego, wyprowadzony znad Wieprza 16 sierpnia, przy jednoczesnym związaniu głównych sił bolszewickich na przedpolach Warszawy i to właśnie oraz rola poszczególnych dowódców polskich jednostek zainteresowało naszych wychowanków. Wielu z nich utożsamiało się z polskimi dowódcami oraz z ich postawami, gdy chodziło o realne zagrożenie ze strony bolszewików. Krytycznie oceniało postawę Stalina wobec niektórych własnych generałów. Dlatego wielce prawdopodobne jest, że nasi wychowankowie w chwili próby okażą się prawdziwymi Polakami. Cieszmy się tą postawą, ponieważ pamięć o czynach naszych przodków nas określa.

W tej jednak chwili, w obliczu pandemii każdy z nas może sprawdzić swoje poczucie patriotyzmu, chroniąc innych i pomagając potrzebującym. To jest czas sprawdzianu dla każdego człowieka.

Autor tekstu: Małgorzata Chodak

cud

Sadzenie lasu

Nasi wychowankowie w ramach współpracy z Nadleśnictwem Myślibórz po raz kolejny, uczestniczyli w sadzeniu lasu. Leśniczy wytłumaczył zasadność wykonywania nowych nasadzeń, przedstawił technikę wykonywania nasadzeń. Nasi wychowankowie spisali się na medal, a po ciężkiej pracy udaliśmy się na wspólne ognisko i pieczenie kiełbasy.

sl1sl2sl3