POWIATOWA PORADNIA ZDROWIA PSYCHICZNEGO W MOW RENICE

Dzięki staraniom Dyrekcji placówki oraz Dyrekcji Instytutu Zdrowia Psychicznego „PARA FAMILIA” z Gorzowa Wielkopolskiego jak również przychylności i wsparciu władz Powiatu myśliborskiego od 30 marca 2020 (data rozstrzygnięcia konkursu) Powiat myśliborski wzbogacił się o nową placówkę zdrowia psychicznego, która będzie wsparciem dla nieletnich z niedostosowaniem społecznym przebywających w MOW Renice oraz dzieci i młodzieży z placówek oświatowych Powiatu myśliborskiego.
Wsparcie będzie prowadzone przez specjalistów w osobach terapeutów i lekarza psychiatry, które wniesie wiele nowej jakości i co ważniejsze skuteczności w pracy z nieletnimi wychowankami niedostosowanymi społecznie i inną młodzieżom Powiatu myśliborskiego borykającą się z problemami zdrowia psychicznego.

NOWE KIERUNKI KSZTAŁCENIA

Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Renicach od nowego roku szkolnego 2020/2021 wprowadza nowe kierunki kształcenia zawodowego:

- ślusarz

- murarz-tynkarz

- kucharz

- ogrodnik

- monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie

„NOGAMI I MĘSTWEM PIECHURA POLSKIEGO MUSIMY WYGRAĆ TĘ BITWĘ!"

Nikt nie rodzi się patriotą toteż naszym zadaniem jest min. kształtowanie postaw patriotycznych od najmłodszych lat. Służy to identyfikacji narodowej i kulturowej oraz budowaniu więzi z krajem ojczystym. Przygotowuje naszych wychowanków do życia w społeczeństwie, przygotowuje ich do pełnienia ról prospołecznych. Stopniowo poprzez różnorodną działalność dydaktyczno-wychowawczą, buduje się postawy patriotyczne i obywatelskie.

W marcu br. nasi wychowankowie mogli sprawdzić swoją wiedzę o wielkim czynie Polaków z roku 1920. Okazało się, że choć już wiedzą niemało o Marszałku Piłsudskim, to warto było poszerzyć swoją wiedzę o tzw. Cudzie nad Wisłą, w tym bowiem roku obchodzimy 100-lecie tego wydarzenia. Kluczową rolę wojnie polsko- bolszewickiej odegrał manewr Wojska Polskiego oskrzydlający Armię Czerwoną przeprowadzony przez Naczelnego Wodza Józefa Piłsudskiego, wyprowadzony znad Wieprza 16 sierpnia, przy jednoczesnym związaniu głównych sił bolszewickich na przedpolach Warszawy i to właśnie oraz rola poszczególnych dowódców polskich jednostek zainteresowało naszych wychowanków. Wielu z nich utożsamiało się z polskimi dowódcami oraz z ich postawami, gdy chodziło o realne zagrożenie ze strony bolszewików. Krytycznie oceniało postawę Stalina wobec niektórych własnych generałów. Dlatego wielce prawdopodobne jest, że nasi wychowankowie w chwili próby okażą się prawdziwymi Polakami. Cieszmy się tą postawą, ponieważ pamięć o czynach naszych przodków nas określa.

W tej jednak chwili, w obliczu pandemii każdy z nas może sprawdzić swoje poczucie patriotyzmu, chroniąc innych i pomagając potrzebującym. To jest czas sprawdzianu dla każdego człowieka.

Autor tekstu: Małgorzata Chodak

cud

Sadzenie lasu

Nasi wychowankowie w ramach współpracy z Nadleśnictwem Myślibórz po raz kolejny, uczestniczyli w sadzeniu lasu. Leśniczy wytłumaczył zasadność wykonywania nowych nasadzeń, przedstawił technikę wykonywania nasadzeń. Nasi wychowankowie spisali się na medal, a po ciężkiej pracy udaliśmy się na wspólne ognisko i pieczenie kiełbasy.

sl1sl2sl3

STAWIAMY NA EKOLOGICZNY OŚRODEK

W MOW w Renicach robimy wszystko aby zapewnić wychowankom możliwość atrakcyjnego spędzania czasu w warunkach epidemii koronawirusa. W ostatnim czasie zorganizowano ciekawą prelekcję na temat zasad selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Połączona ona była z możliwością udziału podopiecznych w ciekawych konkursach a dla najlepszych przygotowano bardzo „wypasione” nagrody. Należy podkreślić wysoki poziom wiedzy wychowanków co skutkowało koniecznością dogrywek w celu wyłonienia zwycięzców.

eko 1eko 2eko 3

Zakaz odwiedzin

UWAGA!!!

     W związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju dyrektor ośrodka wydaje całkowity zakaz odwiedzin wychowanków w ośrodku. Zakaz będzie obowiązywał do odwołania.

Ewakuacja ośrodka

We wtorek Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Renicach przeprowadził ćwiczenia ewakuacji wychowanków i pracowników całego ośrodka. Ćwiczenia zostały przeprowadzone wspólnie ze strażą pożarną. Zobaczcie naszą fotorelację.

s1s2s3s4s5s6s7

TROPEM WILCZYM BIEG KU PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

Dnia 01.03.2020r. uczniowie MOW w Renicach wzięli udział w biegu TROPEM WICZYM, KU PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH, który odbył się w Myśliborzu.
       Nasi uczniowie w silnym składzie pobiegli w biegu głównym na dystansie 1963m, zajmuj
ąc bardzo wysokie miejsca. Z dumą oznajmiamy, że zwycięzcą biegu głównego w kategorii open został nasz uczeń Adrian Piwosz.

GRATULUJEMY   i życzymy dalszych sukcesów.

bwt0bwt1bwt2bwt3

Przezwyciężamy słabości (w drodze do sukcesu)

    Wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego podjęli współpracę z grupą „EPIDEMIA ZDROWIA” z Lipian reprezentowaną przez trenera kulturystyki Pana Damiana Babickiego, trenera biegania Pana Andrzeja Biernackiego oraz człowieka, który pokonał wyzwanie triathlonu Pana Krzysztofa Czarnota. Wychowankowie pod ich fachowym okiem będą przygotowywać się do triathlonu, który odbędzie się 21 czerwca 2020 roku w Lipianach.
Życzymy wytrwałości i przezwyciężania słabości w drodze do sukcesu.

tri0tri1tri3tri2

Zajęcia praktyczne w podziemiach

Wychowankowie MOW Renice z nowym zapałem ruszyli do zajęć praktycznych budowlanych.

prakt 1prakt 2prakt 3